Dünya Güncelleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:27

PKK yandaşları İngiliz parlamentosunda olay çıkardı

Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin İngiliz parlamentosunda yaptığı programda slogan atan terör örgütü yandaşları, polis tarafından dışarı çıkarıldı.

PKK yandaşları İngiliz parlamentosunda olay çıkardı

Terör örgütü PKK sempatizanları, Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin (UETD) İngiltere şubesinin İngiliz parlamentosunda düzenlediği toplantıda taşkınlık yaptı, gerginliğe sebep oldu.

UETD İngiltere'nin, başkent Londra'daki tarihi parlamento binasında düzenlediği toplantıya dinleyici olarak giren bir grup PKK yandaşı, toplantı sırasında Türkiye karşıtı slogan attı.

ÖCALAN TİŞÖRTLERİ GİYİP SLOGAN ATTILAR

Terör örgütü elebaşının fotoğrafının yer aldığı tişörtler giyen terör örgütü yandaşlarının toplantı salonundaki sloganlarının duyulmasıyla İngiliz polisi duruma kısa sürede müdahelede bulunarak, olayın büyümesini engelledi. 

Göstericilere salondan ayrılması çağrısı yapan polis, toplantıdan çıkılmaması halinde gözaltına alınacakları uyarısında bulundu. Bir süre salondan çıkmamak için direnen PKK yandaşları, polis tarafından dışarı çıkarıldı.

MERVE DEMİR'E SALDIRI

Bu arada, terör örgütü sempatizanlarından bazıları UETD Siyasi İşler Başkanı Merve Demir'e hakaret ederek saldırdı.

Demir, olaya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırganın görüntülerini çektiğini belirterek, bu görüntüleri polisle paylaşacağını ve şikayette bulunacağını söyledi.

Ekleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:27