Güncel Güncelleme Tarihi: 24 Ağu 2016 13:24

Polis operasyon yaptı FETÖ'cüler ile PKK'lılar aynı evde yakalandı

İstanbul Bağcılar'da FETÖ'ye yönelik düzenlenen operasyonda 12 kişi gözaltına alındı. 2 şüpheli, PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi çıktı.

Polis operasyon yaptı FETÖ'cüler ile PKK'lılar aynı evde yakalandı
Bağcılar'da, Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 12 kişiden, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi oldukları öne sürülen 2 kişi tutuklandı.

3 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Bağcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri, FETÖ üyelerinin yakalanması amacıyla 4 Ağustos'ta Göztepe Mahallesi Tamer ve Sinan sokaklarındaki üç adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda, H.O (24), Y.C (21), K.B (25), İ.B (19), R.K (27), V.K (23), Y.E.S (24), T.S (52) ve Türkmenistan uyruklu R.O. (26) ile 18 yaşından küçük Ş.B, M.B. ve M.E gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramada, 2 diz üstü bilgisayar, 9 cep telefonu, 42 kitap ve 26 CD ele geçirildi.

ŞÜPHELİLERDEN 2'Sİ PKK'LI ÇIKTI

Şüphelilerden, PKK'nın gençlik yapılanması YDH-G üyesi oldukları oldukları iddia edilen K.B ile İ.B, işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede tutuklandı. 9 zanlı ise serbest bırakıldı.

"Devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozma" suçundan arandığı belirtilen ve halen gözaltında bulunan Y.C'nin, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Ekleme Tarihi: 24 Ağu 2016 13:24