Dünya Güncelleme Tarihi: 19 Eki 2016 00:28

PYD, Suriye'de TSK'nın bulunduğu köye saldırdı: 2 kayıp

PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin saldırısında 2 ÖSO askeri şehit olurken 5 ÖSO askeri de yaralandı. PYD'nin hedef aldığı köylerde TSK'nın zırhlı birlikleri de yer alıyor.

PYD, Suriye'de TSK'nın bulunduğu köye saldırdı: 2 kayıp
PKK'nın Suriye'deki kolu PYD, bugün TSK ve ÖSO'nun IŞİD'in elinden aldığı Tel Malid ve Seyyid Ali köylerine havan saldırısı düzenledi. Saldırısında 2 ÖSO askeri şehit olurken 5 ÖSO askeri de yaralandı.

PYD'DEN SALDIRI

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin bugün IŞİD'ten temizlediği Tel Malid ve Seyyid Ali köylerine havan toplarıyla saldırı düzenledi.

2 ŞEHİT, 5 YARALI

TSK'nın zırhlı birliklerinin de konuşlandığı öğrenilen köylere yapılan saldırıda 2 ÖSO askeri şehit oldu, 5 ÖSO askeri de yaralandı.

56 günü geride bırakan Fırat Kalkanı Operasyonu ile Suriye'nin kuzey bölgesinde köşeye sıkışan PYD'nin Ayn el-Arab ( Kobani) ve Afrin arasında bir hat oluşturma hayali de boşa düşürmüş ve Suriye PKK'sının El Bab'a ilerleme ihtimalini de ortadan kaldırmıştı.

TSK- ÖSO ortak harekatı ile son 4 günde 20'den fazla köy IŞİD'ten temizlenmiş ve bölge büyük oranda muhaliflerin kontrolüne girmişti.

Ekleme Tarihi: 19 Eki 2016 00:28