Güncel Güncelleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:26

Rusya'dan diplomasi sınırlarını zorlayan Türkiye açıklaması

RUSYA Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Andrey Kelin'den diplomasi sınırlarını zorlayan Türkiye açıklaması geldi. Kelin, Halep konusunda Türkiye ile anlaşmanın ABD ile anlaşmaktan daha kolay olduğunu söyledi.

Rusya'dan diplomasi sınırlarını zorlayan Türkiye açıklaması

RUSYA Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Andrey Kelin, Halep konusunda ilginç bir açıklamaya imza attı. 

Kelin'in açıklamalarını, RIA haber ajansını kaynak gösteren Reuters duyurdu. Kelin, Halep konusunda Türkiye ile anlaşmanın, ABD ile anlaşmaktan daha kolay olduğunu söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın Avrupa işbirliği departmanı direktörü Kelin, "Halep konusunda karmaşık görüşmeler yapıldı.... Anladığım kadarıyla Türkiye ile anlaşmaya varmak bizim için ABD ile anlaşmaktan daha dolambaçsız ve kolay oldu" dedi.

Daha önce Halep'teki gelişmelerle ilgili açıklamada bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Muhaliflerin direnişe önümüzdeki 2-3 gün içinde son vermelerini bekliyorum" demişti.

Halep'te dün akşam Türkiye ve Rusya'nın arabuluculuğunda varılan anlaşma sonucunda, rejim güçleri ile muhalifler arasında ateşkes sağlanmıştı. Ancak Halep'in doğusundaki sivillerin ve muhalif güçlerin anlaşma kapsamındaki tahliyesinde gecikme yaşanırken; Anadolu Ajansı bu sabah ateşkesin rejim güçleri ve Şii milislerce ihlal edildiğini bildirdi.

Ekleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:26