Dünya Güncelleme Tarihi: 15 Kas 2016 07:57

Rusya Lideri Putin'den Donald Trump'a kritik telefon

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'nin 45'inci başkanı seçilen Donald Trump ile telefonda görüştü. Açıklamayı Kremlin yaptı

Rusya Lideri Putin'den Donald Trump'a kritik telefon
Kremlin Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Putin, seçimleri kazanmasından dolayı Trump'ı tebrik ederek, yeni ABD yönetimi ile eşitlik, karşılıklı saygı ve birbirinin iç işlerine karışmama prensipleri temelinde diyalog kurmaya hazır olduğunu dile getirdi.

TİCARİ - EKONOMİK İŞ BİRLİĞİNE VURGU

Rusya-ABD ilişkilerinin son derece yetersiz bir seviyede olduğuna dikkat çeken, ilişkilerin normalleşmesi ve yapıcı iş birliğine dönülmesi için ortak çalışılması gerektiği üzerinde duran Putin ve Trump, ticari-ekonomik iş birliğini geliştirerek ikili ilişkileri sağlam bir temele oturtmanın önemine vurgu yaptı.

ULUSLARARASI TERÖRİZMLE MÜCADELEDE ORTAK FİKİR

Suriye krizinin de değerlendirildiği görüşmede Putin ve Trump, "bir numaralı ortak düşman olan uluslararası terörizmle mücadelede" iş birliği yapılması konusunda ortak fikir beyan etti.

YÜZ YÜZE GÖRÜŞMEDE MUTABIK KALDILAR

Açıklamada, Putin ve Trump'ın, telefon temaslarını sürdürme ve ileride yüz yüze görüşme gerçekleştirme konusunda mutabık kaldığı belirtildi.

Ekleme Tarihi: 15 Kas 2016 07:57