Dünya Güncelleme Tarihi: 12 Kas 2016 20:35

Rusya lideri Putin meydan okudu: Biz kaygı duymuyoruz

Putin, Rus ordusunun tatbikatlarına gösterilen tepkiler için, "Onlar tatbikat yaparken biz tedirgin olmuyoruz, onlar neden sinirlenmeye başlıyor?" dedi.

Rusya lideri Putin meydan okudu: Biz kaygı duymuyoruz
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batılı partnerlerin Rus ordusunun askeri tatbikatlarına yönelik endişelerinden duyduğu şaşkınlığı dile getirdi.

"HERKES DUYSUN" DEDİ

Sputnik'te yer alan haberde Rusya'nın hiçbir ülkeyi tehdit etmediğini kaydeden Putin, "Bunun altını bir kez daha çizmek isterim, herkes duysun" dedi. Yaroslavl şehrinde Avtodizel fabrikası çalışanlarıyla görüşen Rus lider, "Ama Ordumuz etkin. Ordumuz modern ve son derece etkili hale geldi. Ani denetimler dahil tatbikat sayısı kat kat arttı" diye konuştu.

"ONLAR TATBİKAT YAPARKEN, BİZ TEDİRGİN OLUYORUZ"

Ani denetimlerin zaman zaman 'partnerleri' tedirgin ettiğini belirten Putin, "Onlar tatbikat yaparken biz tedirgin olmuyoruz, onlar neden sinirlenmeye başlıyor? Çok sinirliler" ifadelerini kullandı.

"ORDUMUZ BUNU YAPACAK GÜÇTE"

"Tekrar ediyorum, bu çok önemli, biz kimseyi tehdit etmiyoruz, kimseyi tehdit etme niyetinde de değiliz" diyen Rusya Devlet Başkanı, "Bu neyimize gerek? Dünyanın en büyük arazisine sahibiz, bunu daha önce de söyledim ve herkes biliyor ve kendi ülkemiz, kendi halkımızın güvenliğini sağlamamamız gerekiyor. Ordumuz bunu yapacak güçte ve onu geliştirmeye devam edeceğiz" diye ekledi.

"ORDUMUZ KOMPAKT AMA ÇOK ETKİLİ OLMALI"

Rusya'da ordu geliştirme programının devam ettiğini hatırlatan Putin, "Ordumuz kompakt, ama çok etkili olmalı. Bu nedenle kurumsal reforma da, sayının optimizasyonuna da devam edeceğiz" diye konuştu. Rus lider, orduda acil bilgilendirme, beşeri ve teknik keşif, iletişim araçları, modern hassas ve ileri teknoloji silahları gibi alanlara odaklanacaklarını da sözlerine ekledi.

Ekleme Tarihi: 12 Kas 2016 20:35