Güncel Güncelleme Tarihi: 26 Eyl 2016 22:50

Sadece 24 saatte 10 asker şehit oldu

PKK'lı teröristlerin Mardin'in Derik ilçesinde ve Şırnak'ta düzenlediği saldırılarda 10 güvenlik görevlisi şehit oldu.

Sadece 24 saatte 10 asker şehit oldu
Şırnak'ta son dakika gelişmesi! Şırnak'ta bir grup PKK'lı terörist tarafından, güvenlik noktasına roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırı ve ardından yaşanan çatışmada, ilk bilgilere göre, 6 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı. Mardin'de de 4 asker şehit oldu.

ROKETATAR VE UZUN NAMLULU SİLAHLARLA SALDIRDILAR

Olay, saat 11.00 sıralarında, yeni Şırnak-Van karayolu Şırnak Cezaevi yakınlarında, kentteki sokağa çıkma yasağı nedeniyle kurulan güvenlik noktasında meydana geldi. Edinilen ilk bilgilere göre, bir grup PKK'lı terörist, burada görev yapan asker ve koruculara roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Saldırının ardından çatışma çıktı.

ÇATIŞMA 6 SAATTİR SÜRDÜ!

Bölgeye çok sayıda ambulans ve güvenlik görevlisi gönderilirken, çatışmanın yaklaşık 6 saattir sürdüğü öğrenildi. Saldırı ve çatışmada, 6 askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı öğrenildi.AYDIN'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şırnak'ta yol kontrolünü sağlayan askeri time PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan 23 yaşındaki uzman çavuş Süleyman Güneri'nin Aydın'ın Çine İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.

Şırnak'taki Jandarma Komando Taburu'nda görevli olan şehit Uzman Çavuş Süleyman Güneri'nin Çine'ye bağlı kırsal Mutaflar Mahallesi'ndeki baba ocağına acı haber ulaştı. Aydın İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Murat Kılıç, Çine Kaymakamı Özkan Demir, CHP'li Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Çine İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Soydan Hekim, Çine Merkez Karakol Komutanı Üsteğmen Gökhan Göker ve Çine Müftü Yardımcısı Yahya Ofşin oğullarının şehit olduğu haberini çiftçilik yapan babası Ramazan Güneri ve annesi Saliha Güneri'ye verdi. Jandarma Özel Harekat'ta görevli iki yıllık uzman çavuş olan Güner'in baba evinin önünde sağlık ekipleri hazır bekletildi. Eve Türk bayrakları asılırken, Güneri'nin şehit olduğu haberini alan yakınları, komşuları ve sevenleri babaevine akın etti.

Ailenin altı çocuğundan biri olan şehit uzman çavuş Güneri'in kardeşi Tayfun Güneri'nin de vatani görevini yaptığı, terhisine 35 gün kaldığı belirtildi.

MARDİN'DE DE 4 ASKER ŞEHİT DÜŞTÜ, BİR GÜNDE 10 ŞEHİT

Türkiye bugün şehit haberleriyle sarsıldı. Mardin'in Derik-Kızıltepe karayolunun Derik ilçesi girişindeki Tepedağ köyü yakınlarında, teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının, sabah saatlerinde asker ve korucuları taşıyan minibüsün geçişi sırasında infilak ettirilmesi soncu meydana gelen patlamada, 4 asker şehit olmuş, 4'ü asker, 2'si korucu 6 güvenlik görevlisi yaralanmıştı.

Bu acı haberin hemen ardından Şırnak'tan gelen 6 şehit haberiyle gün içinde şehit düşen asker sayısı 10'a yükselmiş oldu.

Ekleme Tarihi: 26 Eyl 2016 22:50