Bilim ve Teknoloji Güncelleme Tarihi: 30 Eyl 2016 10:06

Samsung çamaşır makinelerinde patlama riski

Galaxy Note 7'leri patlama riski nedeniyle geri kabul eden Samsung'un bu kez de çamaşır makinelerinin patlama tehlikesiyle karşı karşıya olduğu ortaya çıktı.

Samsung çamaşır makinelerinde patlama riski
Samsung'un başı Note 7'yle zaten yeterince "beladayken" şimdi de çok farklı bir sorun ortaya çıktı.

Yapılan açıklamada; " Samsung müşterileri 2011'den beri yüzlerce milyon defa çamaşırlarını sorunsuz şekilde bir biçimde yıkamıştır."

PATLAMA RİSKİ TAŞIYAN PARÇALAR

Bu mesaj, Amerikan Müşteri Ürün Güvenliği Komisyonu tarafından yayınlanan uyarı üzerine yayınlandı. Uyarıda Samsung'un en çok kullanılan yeni bazı çamaşır makinelerinin patlama riski taşıyan parçaları olduğu belirtildi.

SADECE 'DENGELİ YÜKLEME' İÇİN UYARDI

Departman Amerikanın üç eyaletinde yaşanan farklı üç olayı takip ediyor. Bu olaylardan biri Teksas'ta yaşandı. Olaya bire bir şahit olan kadın olayı şöyle anlattı "makine öyle güçlü bir şekilde patladı ki bomba patladı zannettik. Makineden fırlayan bir parça garajımın duvarını deldi". Samsung'un yaptığı incelemeye göre arızaya sebep olan şey makineye dengesiz yükleme olabilir. Dengesiz şekilde yüklenen çamaşır makinesi santrifüj aşamasında aşırı şekilde sarsılıyor ve arızaya davet çıkarıyor. Samsung makineleri geri toplatmak yerine sadece müşterileri makinelerini dengeli şekilde yüklemeleri konusunda uyardı.

Ekleme Tarihi: 30 Eyl 2016 10:06