Bilim ve Teknoloji Güncelleme Tarihi: 27 Ağu 2017 13:16

Samsung Note7'yi getirene Note8'i yarı fiyatına verecek

Samsung, Note 7 alıp geri iade eden müşterilerine müjdeyi verdi! O kullanıcılar Note 8'i yarı fiyatına alacaklar.

Samsung Note7'yi getirene Note8'i yarı fiyatına verecek

Samsung, geçtiğimiz yıl şubat ayında MWC 2016 fuarında tanıtılan Galaxy S7 ve S7 edge, birçok kişinin beğenisini kazanmış ve önemli satış rakamlarına ulaşmıştı. 

Ağustos ayında ise Galaxy Note 7’yi piyasa süren Samsung, yine olumlu geri dönüş almıştı. Fakat çok geçmeden telefonun bataryasının kronik sorunlu olduğu tespit edilmişti. Dünya çapında birçok Note 7’de aşırı ısınma ve patlama sorunları baş gösterdi. Bu nedenle Samsung, telefonu piyasadan toplattı ve özür dilemek zorunda kaldı.

Samsung Galaxy Note 7'ler, aşırı ısınma sonucu patladıktan sonra bu hali alıyordu.

Samsung, geçtiğimiz günlerde yine güçlü özelliklere sahip amiral gemisi Galaxy Note 8’i tanıttı. Güney Koreli şirket, sadık müşterilerine jest yapmak için, Note 8’de büyük indirime gitme kararı aldı.

Geçtiğimiz yıl hatırlayacak olursak, Note 7 fiyaskosundan dolayı S8’de indirim yapılacağı iddia edilmişti. S8’de bu indirimi uygulamayan Samsung, kullanıcılarına kendini affettirmek için Note 8’de dev indirime gitmeye hazırlanıyor.

ABD’de Note 7 alan, sonrasında telefonu iade eden ve Note 8 almak isteyen kişilere 425 dolarlık indirim yapılacağı ifade ediliyor. Telefonun yaklaşık 950 dolar satış etiketine sahip olduğu düşünürsek, yaklaşık yarı yarıya bir indirim söz konusu olacak.

Gelgelelim söz konusu indirim için diğer ülkeler için bir gelişme bulunmuyor. Yani Samsung’un bu indirimi Türkiye’de uygulayıp uygulamayacağı da henüz netlik kazanmış değil. Fakat indirim uygulanması halinde, geçtiğimiz yıl Note 7 almış olanların, Note 8’i 5 bin TL yerine 3 bin ila 3.500 TL arasında satın alabileceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Marmara Gazetesi

Ekleme Tarihi: 27 Ağu 2017 13:16