Güncel Güncelleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:27

Şehit cenazesinde dikkat çeken görüntü

İSTANBUL'daki hain saldırıda şehit düşen Tugay Can Kızılırmak'ın cenaze törenine katılan Kemal Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin sohbeti dikkat çekti.

Şehit cenazesinde dikkat çeken görüntü

İSTANBUL'daki terör saldırısında şehit olan Tugay Can Kızılırmak, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı - Şehidin cenaze törenine, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Bahçeli de katıldı. Cenaze töreninde Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin hararetli sohbeti dikkat çekti.

İstanbul'daki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Tugay Can Kızılırmak'ın cenazesi toprağa verildi.

Saldırının ardından ağır yaralı kaldırıldığı Şişli Hamidiye Etfal eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşamını yitiren Kızılırmak'ın (26) cenazesi, Ankara'ya getirildi.

Şehit için Diyanet İşleri Başkanlığı Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde düzenlenen törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, Genelkurmay İkinci Başkanı Ümit Dündar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bazı emniyet ve silahlı kuvvetler mensupları ile Vatandaşlar katıldı.

Şehidin cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez kıldırdı. Görmez, namazı kıldırdıktan sonra, şunları söyledi:

"Bugün, İstanbul'da aziz milletimize karşı işlenen katliamda, menfur saldırıda şehadete yürüyen polis memuru Tugay Can Kızılırmak kardeşimizi ebediyete, Rabbimizin katına uğurlamak için toplandık. Rabbimiz, önce rahmet eylesin. Bu toprakları vatan kıldığımız günden bugüne kadar iman, vatan, milletimizin birliği, beraberliği uğruna can veren bütün şehitlere yüce Rabbimiz rahmet eylesin. Kederli ailesine, annesine, babasına, eşine, kardeşlerine, dostlarına sabır, metanet, sekinet lütfeylesin. Milletimizin başı sağolsun. Rabbim bütün polislerimizi, askerlerimizi korusun. Şu bilinmelidir ki bu aziz millet için, bu aziz milletin imanı, güvenliği, barışı, huzuru için çalışırken can veren şehitlere Rabbimizin affı, mağfireti, cenneti, cemali ne kadar hak ise bu evlatlarımıza, bu büyük kötülüğü reva gören katiller sürüsüne, caniler güruhuna Rabbimizin kahrı, azabı, cehennemi, laneti o kadar haktır. Yüce Rabbimiz aziz milletimizi muhafaza eylesin."


GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Helallik alınmasının ardından şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, tekbirler eşliğinde, polislerin omzunda cenaze arabasına kondu.

Törende, şehidin iki aylık eşi Dilek, annesi Ayşe, babası Osman, kardeşleri Berat ve Recep Kızılırmak ile yakınları, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Kızılırmak'ın cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı'na defnedildi.

Ekleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:27