Güncel Güncelleme Tarihi: 2 Eyl 2016 11:54

Şehit kardeşin tabutu başında iktidara sitem eden yarbay Mehmet Aşkan da ihraç edildi

Şırnak’ta PKK saldırısında hayatını kaybeden kardeşinin cenaze törenindeki haykırışı yankı uyandıran yarbay Mehmet Alkan’ın da ordudan ihraç edildiği ortaya çıktı.

Şehit kardeşin tabutu başında iktidara sitem eden yarbay Mehmet Aşkan da ihraç edildi
Yarbay, geçen yılın ağustos ayında PKK saldırısı sonucu hayatını kaybeden kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan için Osmaniye’de düzenlenen cenaze töreninde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başta olmak üzere iktidara seslenmişti “Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Şu güne kadar ‘çözüm’ diyenler ne oldu da ‘Sonuna kadar savaş’ diyor. Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ‘Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok. Git o zaman oraya git.”
Bu sözlerden sonra yandaşların hedefi haline gelen Alkan hakkında soruşturma başlatılmış ve uyarı cezası verilmişti.
‘Aynı haksızlıklara uğramadan ölmeyin’
Yarbay Alkan, ordudan ihraç edilmesine Facebook’ta kaleme aldığı yazıyla isyan etti.
Alkan, ihraç edilmesinde yandaş medyanın başlattığı kampanyanın etkili olduğunu belirterek şunları yazdı: “Hayatımın hiçbir döneminde FETÖ ile irtibatım olmamıştır, selam dahi vermedim ama yılardır bu örgütle beraber olanlar tarafından FETÖ’cü diye atıldım… Bu iş tamamen çığırından çıktı… Elbet sorulur hesabı.. Zulüm ile abad olanın sonu berbad olur…  Gecenin bu saatinde hakkımda sorgusuz sualsiz işlem yapanlara sesleniyorum: Benim vicdanım rahat başımı yastığa koyup uyuyacağım… Ya siz zulüm sahipleri, rahat olacak mısınız… Sizden hakkımı almadan ve helak olduğunuzu görmeden ölmeyeceğim… Sonuna kadar mücadele… Allah belanızı versin… Aynı haksızlıklara uğramadan ölmeyin siz de.” 

Ekleme Tarihi: 2 Eyl 2016 11:54