Ekonomi Güncelleme Tarihi: 1 Eki 2016 00:00

Seyidoğlu baklavalarının sahibi ünlü işadamı gözaltına alındı

İstanbul'da 87 adliye personeli hakkında gözaltı kararı alındı. Gözaltına alınan Seyidoğlu baklavalarının yöneticisi Serdar Seyidoğlu ile 2 öğretmenin adliye imamı olduğu öne sürüldü.

Seyidoğlu baklavalarının sahibi ünlü işadamı gözaltına alındı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ'nün adliyelerdeki yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturmada mübaşir ve katiplerin aralarında bulunduğu 87 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Habertürk'ün haberine göre, savcılığın talimatıyla harekete geçen Organize Şube ekipleri, 10 ilde operasyon başlattı.

İstanbul, Bakırköy, Gaziosmanpaşa, Büyükçekmece adliyeleri ile Danıştay Genel Sekreterliği'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda adreste arama yapıldı.

KATİP VE MÜBAŞİRLERİN İMAMI

Operasyon kapsamında 70 adliye çalışanı gözaltına alındı. Operasyon kapsamında 12 kişi aranırken, 5 kişinin daha önce tutuklandığı ortaya çıktı.

Katip ve müşabirlerin imamlığını, gözaltına alınan Seyidoğlu Baklavaları'nın yöneticisi olan Serdar Seyidoğlu ile İstanbul'da öğretmenlik yapan Y.Ş. ve D.K.'nın yaptığı öne sürüldü.

GEÇEN HAFTA 100 ADLİYE PERSONELİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Geçen hafta da Anadolu ve Bakırköy Adalet Sarayı'nda Adalet Sarayı'nda görev yapan 100 adliye personeli gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

FETÖ'nün adliye yapılanmasına yönelik yürütülen operasyonda 365 şüpheli gözaltına alınmış, ByLock programı kullandığı tespit edilen 122 kişi tutuklanmıştı.

Ekleme Tarihi: 1 Eki 2016 00:00