Güncel Güncelleme Tarihi: 6 Ara 2016 14:50

Siirt'teki maden faciasıyla ilgili 4 kişi tutuklandı

Siirt'in Şirvan ilçesindeki maden ocağında meydana gelen heyelanla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 4 kişi tutuklandı.

Siirt'teki maden faciasıyla ilgili 4 kişi tutuklandı

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Şirvan ilçesi Maden köyünde bir bakır madeninde meydana gelen göçük ile ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde 4 kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında iş güvenlik uzmanlarının da olduğu öğrenildi.

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

17 Kasım'da meydana gelen maden faciası ile ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde daha önce de 6 kişi gözaltına alınmış ve İşletme Müdürü Mehmet Oğuz tutuklanmıştı.


12 İŞÇİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ, 4 İŞÇİ ARANIYOR

Siirt kent merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde bakır madeni ocağında 17 Kasım'da meydana gelen göçükte 16 işçi toprak altında kalmıştı. İşçilerin kurtarılması için bölgede çalışma başlatılmış ve 12 işçinin cansız bedenine ulaşılmıştı. Halen göçük altında bulunan 4 işçinin kurtarılması için de çalışmalar aralıksız sürüyor. Son bir haftadır kar ve sisin etkili olduğu bölgede yer yer ara verilen çalışmalar bugün itibariyle havanın güneşli olması nedeniyle hızlandırıldı.

Ekleme Tarihi: 6 Ara 2016 14:50