Asayiş Güncelleme Tarihi: 26 Tem 2017 19:21

Son 15 yılın en büyük eroin operasyonu

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sakarya'nın Hendek ilçesindeki bir çiftlikte bir tona yakın eroin ele geçirildiğini belirterek, "Bu, son 15 yılda karada yakalanan en yüksek miktarlı eroin maddesi." dedi.

Son 15 yılın en büyük eroin operasyonu

İstanbul Valisi  Vasip Şahin,  İstanbul Emniyet Müdürlüğü  Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonda,  Sakarya'nın  Hendek ilçesindeki bir çiftlikte bir tona yakın eroin ele geçirildiğini belirterek, "Bu, son 15 yılda karada yakalanan en yüksek miktarlı eroin maddesi." dedi.

RESMEN EROİN FABRİKASI KURMUŞLAR

Vali Şahin,  İstanbul Emniyet Müdürü  Mustafa Çalışkan'la,  Sakarya'da gerçekleştirilen narkotik operasyonu ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

İstanbul emniyet birimlerinin uzun süreli teknik ve fiziki takip sonucu bir operasyon düzenlediğini aktaran Şahin, " Narkotik Şube Müdürlüğümüzün çalışanları tarafından fiziki ve teknik metotlarla yürütülen takip neticesinde bugün  Sakarya'nın  Hendek ilçesinde bir çiftlikte önemli bir operasyon yapıldı. Bu operasyonda hazır halde bir tona yakın eroin maddesi ele geçirildi. Ayrıca eroin yapımında kullanılan çok sayıda malzeme de ele geçirildi." diye konuştu.

"BU ÖZEL BİR OPERASYONDU"

Operasyonda tüm araç ve gereçlere el konulduğunu söyleyen Şahin, şunları kaydetti:

"Şu anda çiftlikteki incelemeler devam etmekte. Bu özel bir operasyondu.  Narkotik Şubenin başından beri takip ettiği bir operasyondu. Tamamıyla  İstanbulemniyetimizin gerçekleştirdiği bir çalışma. Şu ana kadar 7 kişi gözaltına alındı. Bundan sonra detaylı bir şekilde hem inceleme hem de suça karışan başka kimseler varsa, onlarla ilgili de araştırmalar devam edecek."

SON 15 YILIN REKORU

Narkotik Şube'nin söz konusu operasyon için ne kadar süredir çalıştığına ilişkin detay vermeyen ancak detaylar ortaya çıkınca bunların kamuoyu ile paylaşılacağını vurgulayan Vali  Vasip Şahin, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu, son 15 yılda karada yakalanan en yüksek miktarlı eroin maddesi. Bu operasyonda emeği geçen tüm emniyet birimlerimizi ve  Narkotik Şubede bu konuya başından beri emek sarf eden tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, kutluyorum."

Ekleme Tarihi: 26 Tem 2017 19:21