Yaşam Güncelleme Tarihi: 26 Eki 2016 16:33

Şort giyen hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu serbest kaldı

Şort giydiği için 23 yaşındaki Ayşegül Terzi'yi darp eden Abdullah Çakıroğlu, ilk duruşmada tahliye edildi.

Şort giyen hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu serbest kaldı
Maslak'tan bindiği bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu, 9 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşmasında tahliye edildi.

SANIK SAVUNMASI ALINDI

Anadolu 40. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmada tutuklu sanık Abdullah Çakıroğlu ve avukatı, Ayşegül Terzi ile çok sayıda kadın avukat hazır bulundu. Duruşmada kadın avukatların katılma talebinde bulunmasının ardından sanık Çakıroğlu'nun kimlik tespiti yapıldı, savunması alındı. Ardından Ayşegül Terzi'nin ifadesi güçlükle alındı. Terzi bu sırada sık sık gözyaşlarına boğuldu.

"TOPLUMU KARŞI KARŞIYA GETİRMEYE ÇALIŞMIŞTIR"

Terzi'nin avukatı Bahar Ünlüer Öztürk duruşmada söz alarak, "Sanık, müvekkilim nezdinde tüm kadınları aşağılamış, eylemiyle toplumun bir kesmini diğer kesmiyle karşı karşıya getirmeye çalışmıştır. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep ediyoruz." dedi.

"BİR ANDA UÇARAK TEKME ATTI"

Duruşmada tanık olarak dinlenilen Mahir Kır, "Birisi elleriyle omuzumdan güç alarak otobüsün üst borusuna tutundu. Bir anda uçarak kızın suratına tekme attı. Sonra tekrar zıplayarak yerine oturdu. Ben de yakını zannederek ilk başta müdahale edemedim. Sonra İkisinin arasına girdim. Şahsa dönüp niye vuruyorsun dedim. 'Bunları öldürmek, kafalarını ezip koparmak lazım. Cenabet etti otobüsü, şeytanları topladı otobüse' dedi. Otobüs şoförüne de 'otobüsü durdurma kimse inmesin' dedi" diyerek olay gününü anlattı.

HAKİM: ADALETİ BAZEN HALK SAĞLAR

Bir diğer tanık duruşma salonuna alındığında hakim tanığa doğru, "Çoğu kişinin bildiginin aksine adaleti bazen hakim savcılar da değil halk sağlar. Doğru söyleyeceğine namusun ve vicdanın üzerine yemin eder misin"dedi.

"VURAN ŞAHSI AŞAĞI ATTILAR"

Tanık Şaban Bıyıklı ise, "Ben otobüsün şoförüydüm. Arabanın içinde bir patırtı geldi. Ben de ne oluyor diye otobüsü sağa çektim. İndim koltuğumdan. Bana genç bir bayan yani müşteki 'Ağabey ben bu şahsı tanımıyorum' dedi. Sonra arka taraf karıştı. Vuran şahsı aşağı attı yolcular. 'Şahıs kaçtı kaptan gidelim' dediler. 3 durak sonra bacımız "Ağabey ben burda inebilir miyim' dedi ben de yoluma devam ettim. O anlık polislik, hastanelik bir talep olmadı" dedi.

"TEKME ATTI, TANIDIĞI SANDIM"

Otobüste yolcu olan ve duruşmada tanık olarak dinlenen Zafer Kır, "Sanık ağzının içinden oturduğu yerden konuşuyordu. Birden ayağa kalktı. Adımını atıp koridorlardaki demirden iki eliyle tutunup müştekinin suratına tekme attı. Tekmeden sonra ne olduğunu anlamadım. Şok oldum. Akrabası tanıdığı sandım" dedi.

HAKİM: ÖYLE OLSA NORMAL Mİ KARŞILAYACAKSIN

Bunun üzerine hakim "Yani öyle olsa normal mi karsılayacaksın" diye sordu. Tanık ise, "Yok. Belki eski eşidir diye dedim. Sanık'Otobüsü durdurma sen işine bak. Otobüsü cenabet ettiler. Böylelerinin kafasını ezmek lazım, diye bağırdı. Ayşegül'ün yüzünde şişlik oldu. 'Ben ne yaptım ki bana vuruyor' dedi. Otobüsün kapıları açılınca sanık kaçtı. Tutmak istedik ama gitti" diye konuştu.

"VURUŞUM ORTA HALLİ, AYAKKABILARIM ESNEK"

Tanık beyanlarına karşı söz alan Çakıroğlu, "Benim vuruşum orta halli bir vuruştu. Spor ayakkabılarım esnekti. Darp raporunu abartılı buluyorum. Ben orada Genelkurmay Başkanı olduğumu söyledim. Bunu hiçbir tanık söylemedi. Hasta olduğumun en büyük delili budur. Ben şeytani bir şey olduğunu, c.nüp olduğunu ve Genelkurmay Başkanı olduğumu söyledim. Başka da bir şey söylemedim" dedi.

Duruşma olaya ilişkin görüntülerin izlenmesi ile devam ediyor.

Ekleme Tarihi: 26 Eki 2016 16:33