Bilim ve Teknoloji Güncelleme Tarihi: 19 Ağu 2016 12:28

Sosyal ağlar üzerinde istenmeyen mesajlara son

Sosyal ağlar üzerindeki reklam, spam ve hakaret içeren yorumlar, Türk girişimcilerin geliştirdiği bir uygulama ile tarihe karışıyor.

Sosyal ağlar üzerinde istenmeyen mesajlara son
Yoghurt Network tarafından geliştirilen Comment Cleaners isimli uygulama sayesinde, Instagram ve Facebook’taki niteliksiz yorumlar, insan gücü gerekmeden 7/24 otomatik olarak silinebiliyor.

Sosyal medyanın uyumadığı günümüzde; sanatçıların, yayın kuruluşlarının, büyük markaların ve fenomenlerin Instagram ve Facebook içeriklerine yüzlerce, hatta binlerce yorum yapılıyor. Özellikle takipçi sayısı yüksek hesapların en büyük derdi haline gelen reklam ve hakaret içerikli yorumların sayısı, gerçek yorumlara ulaşmayı neredeyse imkansız hale getiriyor.

Yoghurt Network tarafından geliştirilen Comment Cleaners isimli uygulama tüm bu yorum kirliliğini tek noktadan çözüyor. Ayakkabı, parfüm, çanta gibi ürünleri satan satıcı ve butiklerin reklamlarını, “sayfamıza bekleriz”, “takipçi satın alma” gibi spam’leri ve küfürleri, kelime filtresi sayesinde otomatik algılıyor ve ilgili yorumu kaldırıyor. Arapça, Çince gibi farklı dillerdeki yorumların silinmesini de isteğe bağlı olarak sağlayabiliyor.

Bu sabit filtreler dışında, kullanıcının özelleştirebildiği bir liste ile, kendi belirleyeceği kelimelerin geçtiği yorumların silinmesi de mümkün oluyor. Comment Cleaners, belirlenen bir kullanıcının yorumlarını, kullanıcıyı engellemeden de otomatik olarak kaldırabiliyor.

Şifre paylaşma zorunluluğu ve insan gücü bağımlılığı yok…

Comment Cleaners tarafından sağlanan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak, şifreleri kimseyle paylaşmadan, Instagram için Instagram hesabıyla, Facebook sayfası için Facebook hesabıyla yetkilendirme yapılması sistemin çalışması için yeterli oluyor. Böylece hem hesap güvenliği korunmuş, hem de istendiği an yetkilendirmeyi iptal ederek uygulamayı sonlandırma inisiyatifi kullanıcıda kalmış oluyor. Aynı panelden paylaşımlara gelen yorumlar takip edilebiliyor, hangileri sistem tarafından silinmiş gözlemlenebiliyor ve bütün yorumların Excel formatında raporu alınabiliyor.

Comment Cleaners, yılın 365 günü 24 saat boyunca %99,9 çalışma garantisi sağladığı için, niteliksiz yorumları düşünme derdini tamamen ortadan kaldırıyor. Instagram’da son 20, Facebook’ta son 100 içeriğe gelen yorumları sürekli kontrol eden Comment Cleaners, daha eski içerikleri de her saat kontrol ederek, hesaplarda bulunan bütün içeriklere gelen niteliksiz yeni yorumları kaldırabiliyor. Böylece yorumların denetlenmesi ve temizlenmesi için vakit harcanmasının önüne geçiyor, izinsiz reklam yapan ve hakaret eden kullanıcıları temizliyor.

Hem bireysel hem kurumsal kullanıma uygun…

Hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılara uygun modeller sunan Comment Cleaners uygulaması hakkında detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz

Ekleme Tarihi: 19 Ağu 2016 12:28