Güncel Güncelleme Tarihi: 25 Eyl 2016 09:50

Suriyelileri taşıyan minibüsle TIR çarpıştı yolda can pazarı

Mardin Nusaybin'den, Şanlıurfa Suruç'taki kampa nakledilen Suriyelileri taşıyan minibüsle TIR çarpıştı, TIR ve minibüsün şoförleriyle birlikte 29 Suriyeli yaralandı.

Suriyelileri taşıyan minibüsle TIR çarpıştı yolda can pazarı
Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki kamptan Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'ndeki kampa nakledilen Suriyeli sığınmacıları taşıyan midibüse, TIR arkadan çarptı. Kazada, 2 sürücü ile 29 Suriyeli yaralandı.

MİNİBÜS ŞARAMPOLE YUVARLANDI

Kaza, akşam saatlerinde Şanlıurfa-Gaziantep otoyolunun 33'üncü kilometresinde meydana geldi. Şükrü Yağmur yönetimindeki 33 DCY 62 plakalı TIR, Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki kamptan, Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'ndeki AFAD'a ait kampa nakil olan Suriyelileri taşıyan Ekrem Özkara yönetimindeki 27 HM 043 plakalı midibüse arkadan çarptı.

Çarpmanın etkisiyle kontrolden çıkan midibüs, şarampole yuvarlanarak devrilirken, TIR ise bariyerlere çarparak durabildi. Can pazarının yaşandığı kazada, midibüste bulunan Suriyeli sığınmacılar yola savruldu.

YARALILARDAN DÖRDÜNÜN DURUMU AĞIR

Kaza sonrası olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Çoğu kadın ve çocuklardan oluşan 31 yaralı, Şanlıurfa ile Suruç ve Birecik ilçelerindeki hastanelere kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan 4'ünün durumunun ağır olduğu belirtildi.

Ekleme Tarihi: 25 Eyl 2016 09:50