Yaşam Güncelleme Tarihi: 3 Ara 2016 19:24

Tendürek'te tipi nedeniyle ulaşım durdu

Ağrı'nın Tendürek Dağı geçidinde tipi nedeniyle ulaşım durdu, kapanan yolda bekleyen araçlarda bulunanlar donma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Tendürek'te tipi nedeniyle ulaşım durdu

Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Muradiye ilçeleri arasında bulunan Tendürek Dağı geçidinde, iki günden beri devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle Doğubayazıt- Van karayolu ulaşıma kapandı. Doğubayazıt'tan Van'a, Van'dan Doğubayazıt'a giden araçlar yollarda kaldı.

ARAÇTA BULUNANLAR DONMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA

Yoğun tipi nedeniyle görüş mesafesinin 2-3 metreye kadar düştüğü bölgede uzun taşıt kuyrukları oluşurken araçlarda bulunanlar donma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Karayolları ekipleri yolda kalan araçlar için kurtarma çalışması yaparken, mahsur kalanlara da gıda yardımı yapılarak güvenli yerlere nakilleri sağlanıyor.

KARS- IĞDIR KARAYOLUNDA TİPİ 'AMAN' VERMİYOR

Kars- Iğdır karayolunun 10'uncu kilometresinde etkili olan tipi ulaşımı aksattı. Karayolunun Digor ilçesi yakınlarında buzlanma ve tipi nedeniyle çok sayada TIR, kamyon, otobüs, minibüs ve otomobil yolda mahsur kaldı. Özellikle de TIR'ların kayarak yolu kapatmasıyla biriken araç sayısı giderek arttı.

EKİPLER HAREKETE GEÇTİ

Mahsur kalan onlarca aracın kurtarılması ve yoldaki buzlanmanın giderilmesi için karayolları ekipleri harekete geçti. Trafik ekiplerinin yanı sıra Dağpınar Belediyesi de karayolunun tuzlanması konusunda destek verdi.

Dağpınar Belediye Başkanı Ömer Vargün, mahsur kalanların kurtarılması için tüm imkanlarını seferber ettiklerini söyledi.

Ekleme Tarihi: 3 Ara 2016 19:24