Dünya Güncelleme Tarihi: 5 Ara 2016 15:38

Terör örgütü PYD'den Şanlıurfa sınırında gerilimi artıracak hamle

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi yakınlarındaki Suriye sınır hattına PYD üyeleri, örgütün silahlı kanadı olan YPG'nin bayrağını astılar.

Terör örgütü PYD'den Şanlıurfa sınırında gerilimi artıracak hamle

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi ile Suriye'nin, terör örgütü PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD denetimindeki Telabyad kenti arasındaki sınır hattına duvar örülmesi için çalışmalar sürüyor. PYD üyeleri, sınır hattına yakın noktadaki direğe, örgütün silahlı kanadı YPG'nin büyük bir bayrağını astı.

DUVAR ÖRME İŞLEMİ SÜRÜYOR

Akçakale'nin karşısında bulunan ve geçen yıl Haziran ayından itibaren PYD denetimine geçen Telabyad, sınırına güvenlik amacıyla modüler beton duvar örülmesi için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

YPG BAYRAĞI ASTILAR

İş makinelerinin çalışma yaptığı bölgede PYD üyeleri, dün akşam saatlerinde sınıra yakın bir noktada yer alan ve Akçakale'den görülen direğe terör örgütünün silahlı kanadı YPG'yi simgeleyen büyük bir flama astı. Terör örgütü üyelerince asılan yeni bayrak Akçakale'den net şekilde görülürken, sınır hattında iş makineleri ise zırhlı araçların aldığı güvenlik önlemleri arasında beton örme çalışmalarını sürdürüyor.

Ekleme Tarihi: 5 Ara 2016 15:38