Spor Güncelleme Tarihi: 8 Ara 2016 09:48

Turgay Kerimoğlu parasını alamadı Galatasaray icralık oldu

Galatasaray'ın sembol isimlerinden biri olan Tugay Kerimoğlu, kulüpten alacağı olan 208 bin lira için icra takibi başlattı.

Turgay Kerimoğlu parasını alamadı Galatasaray icralık oldu

Galatasaray'da dün Florya Metin Oktay Tesisleri'ne herkesi şaşırtan bir tebligat geldi. Adliyeden gönderilen zarfta, Tugay Kerimoğlu'nun alacağına yönelik gönderdiği icra tebligatı bulunuyordu. 2013-2014 sezonunda Roberto Mancini'nin yardımcısı olarak görev yaptığı dönemden kalan borcun ödenmesini isteyen Kerimoğlu, bu borcun 7 gün içerisinde ödenmesi gerektiğini bildirdi.

GALATASARAY AVUKATLARINA TALİMAT VERDİ

Tugay'ın bu davranışına anlam veremeyen Galatasaray Kulübü ise bu durumu hukukçularına bıraktı. Durumu inceleyecek olan sarı-kırmızılılar, ya bu parayı ödeyecek ya da itirazda bulunacak.

Galatasaray'da önümüzdeki yıllarda teknik direktör olmasına kesin gözüyle bakılan Tugay Kerimoğlu'nun neden böyle bir yola başvurduğu ise kafa karıştırdı. Sarı-kırmızılılar, genç teknik adamın, bu hareketiyle, kulüpteki ilerdeki antrenörlük kariyerini yok ettiğini dile getirdiler.

FUTBOLA GALATASARAY'DA BAŞLADI

Futbola Galatasaray altyapısında başlayan, 12 sene profesyonel olarak sarı-kırmızılı formayı giyen Tugay Kerimoğlu, Glasgow Rangers ve son olarak Blackburn Rovers formaları giymişti.

Manchester City A2 takımında hocalık yaptıktan sonra, 2010-2012 döneminde Hagi'nin yardımcısı olarak Galatasaray'a dönen Kerimoğlu, 2013-2014'te yine Mancini'nin yardımcısı olarak sarı-kırmızılı kulüpte hizmet etmişti. 46 yaşındaki Kerimoğlu son olarak Şanlıurfa'da hocalık yapmıştı.

Ekleme Tarihi: 8 Ara 2016 09:48