Güncel Güncelleme Tarihi: 28 Ağu 2016 13:43

Türk jetleri Suriye topraklarındaki YPG güçlerini vurdu

Reuters'ın geçtiği habere göre Türk jetleri ve topçuları Suriye'nin kuzeyindeki YPG hedeflerini vurdu. Öte yandan ÖSO, YPG'nin elindeki 2 köyü de ele geçirdi.

Türk jetleri Suriye topraklarındaki YPG güçlerini vurdu
Gaziantep'in Suriye sınırındaki ilçesi olan Karkamış'ın karşısında başlatılan harekattaki çatışmalarda 1 askerin şehit olduğu, 1 askerin ise yaralandığı Cerablus'a sabah erken saatlerinde askeri sevkiyat yapıldı. Bu arada Reuters'ın haberine göre, Türk savaş uçakları ve topçuları Suriye'nin kuzeyindeki YPG hedeflerini vurdu.

SABAH ASKERİ SEVKİYAT VARDI

İHA'nın haberine göre, yer yer sıcak çatışmaların yaşandığı Cerablus'a 2 tank eşliğinde sınırdan içeri askeri mühimmat kamyonu ve ZPT'lerin (Zırhlı Personel Taşıyıcı) giriş yaptığı görüldü.

ÇATIŞMA SESLERİ DUYULDU

Öte yandan gece boyunca Cerablus'un iç noktaları ve güneyindeki bazı hedefler tank ve obüslerle vuruldu. Sabah erken saatlerde ise çatışma ve patlama sesleri Karkamış ilçesinden duyuldu.

TÜRK UÇAKLARI YPG'Yİ VURDU İDDİASI

Reuters'ın haberine göre, Türk savaş uçakları ve topçuları Suriye'nin kuzeyindeki YPG hedeflerini vurdu. Reuters, haberini, Türk güvenlik kaynaklarına dayandırdı.
Reuters'a bilgi veren Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, Türk uçaklarının, Cerablus'un güneyindeki Menbiç kentinin kuzeyindeki bölgeleri vurduğunu belirtti.

80 TOP ATIŞI

Türk topları gece boyunca YPG hedeflerini vururken 80 top atışı yapıldığı öğrenildi.

EN AZ İKİ KÖY EL DEĞİŞTİRDİ

Öte yandan Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü Suriye'nin kuzeyinde PKK'nın Suriye uzantısı YPG'nin öncülüğündeki SDG'nin elindeki iki köyün kontrolünün ÖSO'nun eline geçtiğini bildirdi. Örgüt, SDG'ye bağlı Cerablus Askeri Konseyi'ne mensup militanların El Amarna ve Ayn El Bayda köylerinden çekildiğini belirtti.
Reuters'a konuşan bir Suriyeli muhalif komutan, ÖSO'nun ayrıca Dabis köyünü de ele geçirdiğini ifade etti.
 

Ekleme Tarihi: 28 Ağu 2016 13:43