Dünya Güncelleme Tarihi: 14 Kas 2016 09:31

Türk Silahlı Kuvvetleri El Bâb kentindeki 15 hedefi vurdu

TSK'dan yapılan açıklamada IŞİD'in elindeki El Bâb kentindeki 15 hedefe hava harekâtı düzenlendiği belirtildi. El Bâb yönünde İlerleyişini süren ÖSO birlikleri dün kentin 2 kilometre yakınına ulaşmıştı.

Türk Silahlı Kuvvetleri El Bâb kentindeki 15 hedefi vurdu
TSK'dan yapılan açıklamada, Türk savaş uçaklarının El Bâb'daki 15 hedefi vurduğu açıklandı. Hava harekâtında IŞİD'e ait 10 savunma mevzisi, komuta merkezleri ve bir cephanelik imha edildi.

TSK, bölgedeki çatışmalarda dokuz Suriyeli muhalifin şehit olduğunu duyurdu. El Bab'ın kuzeyinde yer alan Dana bölgesinde, bir Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA)’nın güdümlü tanksavar roketi ile vurulması ve bir insansız hava aracından atılan EYP’nin isabet etmesi sonucu dört TSK personelinin de hafif şekilde yaralandığı bildirildi.

El Bâb'a 2 kilometre kaldı

Anadolu Ajansı, dün geçtiği haberinde, TSK destekli Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Halep'in kuzeydoğusunda IŞİD'in elindeki El Bâb ilçesine girmesine 2 kilometre kaldığını duyurmuştu.

Buna göre, Mare-Cerablus hattında güneye doğru son 3 gündür ilerleyişine hız veren ÖSO güçleri operasyonun yeni aşamasına geçti.

PKK'nın Suriye uzantısı PYD unsurlarının El Bâb ilçesine yaklaşması üzerine 02.00 sıralarında harekete geçen ÖSO güçleri Hazvan, Süsyan, Aldana, Kıyran, Uglan ve Avlan köyleri ile bazı meskûn mahalleri IŞİD'den aldı.

Böylece, TSK destekli ÖSO, El Bâb ilçesinin 2 kilometre yakınına ulaşmış oldu.

Fırat Kalkanı Harekâtı'nda yaklaşık bin 600 kilometrekarelik alan temizlenirken derinlik Türkiye sınırından güneye doğru 27 kilometreye ulaşmış durumda.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve hükümet yetkilileri tarafından, El Bâb'ın ardından Menbic ve Rakka'ya yönelineceğine dâir açıklamalar yapılmıştı.

Ekleme Tarihi: 14 Kas 2016 09:31