Ekonomi Güncelleme Tarihi: 18 Ağu 2016 12:35

Turkcell'in üst düzey yöneticisi Doğuş Grubuna transfer oldu

Turkcell, Teknoloji’den sorumlu genel müdür yardımcısı İlker Kuruöz, Doğuş Holding’e transfer oldu. Kuruöz, Süreyya Ciliv ve Kaan Terzioğlu Genel Müdürlükleri arasında bir dönem vekaleten Turkcell Genel Müdürlüğü görevini de yürütmüştü.

Turkcell'in üst düzey yöneticisi Doğuş Grubuna transfer oldu
Turkcell tarafından kamuoyunu aydınlatma platformuna yapılan açıklamada; “Şirketimize 2006 yılında katılan ve Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan İlker Kuruöz, 16 Eylül 2016 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır. Hâlihazırda Teknoloji Grubu çatısı altında yer alan Şebeke Teknolojileri Grup Başkanlığı ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Grup Başkanlığı, organizasyon yapısında Genel Müdür’e doğrudan bağlı olarak faaliyetlerine devam edecektir.  Sayın İlker Kuruöz’e bugüne kadar sağladığı değerli katkıları için teşekkür ediyor, bundan sonraki iş yaşamında kendisine başarılar diliyoruz.” denildi.

İlker Kuruöz Kimdir?

1992 yılında Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi mezunu olan İlker Kuruöz, yine aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladıktan sonra 1994 yılında profesyonel iş hayatına İngiltere kökenli ABT adlı şirkette başladı. Burada 6 ay çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönerek, NCR’da Sistem Danışmanlığı görevini kısa bir süre sürdürdü. Daha sonra , Garanti Bankası’nın teknoloji departmanında Bölüm Müdürü oldu. Bir dönem Accenture isimli danışmanlık şirketinde Kıdemli Müdür olarak da çalışan Kuruöz, 2006 yılında Turkcell’de çalışmaya başladı. 2009 yılından itiaren de Turkcell’de Bilgi ve İletişim teknolojilerinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Ekleme Tarihi: 18 Ağu 2016 12:35