Güncel Güncelleme Tarihi: 16 Eki 2016 11:44

Türkiye jetleri Suriye'nin Dabık bölgesine bomba yağdırdı

Türk jetleri Suriye'nin kuzeyindeki Dabık'a bomba yağdırdı. Bombardımanda IŞİD'e ait 2 savunma mevzisi, 3 komuta kontrol mevzisi ve bir verici anten imha edildi.

Türkiye jetleri Suriye'nin Dabık bölgesine bomba yağdırdı
Hava Kuvvetleri Komutanlığınca, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyindeki Arşak ve Dabık'a yapılan harekatla terör örgütü IŞİD'e ait 2 savunma mevzisi, 3 komuta kontrol mevzisi ve bir verici anten imha edildi. Koalisyon güçlerinin aynı bölgeye yaptığı hava harekatlarında ise 7 terörist etkisiz hale getirildi.

OPERASYON DEVAM EDİYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, başta terör örgütü IŞİD olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek amacıyla başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı devam ediyor.

ÖSO İLERLİYOR

Harekatın 54. gününde muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet grubu, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle Mare doğusundaki Ghaytun ve Geylaniye mahallerinde kontrolü sağladı. Arşak'ta kontrolün sağlanmasına yönelik harekat sürüyor.

84 HEDEF ATEŞ ALTINDA

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında dün yaşanan çatışmalarda çok sayıda terör örgütü IŞİD üyesi etkisiz hale getirildi, Özgür Suriye Ordusu'na bağlı unsurlardan 9 kişi hayatını kaybetti, 28 kişi yaralandı. Muhaliflerin ileri harekatına destek kapsamında terör örgütü IŞİD'e ait 84 hedef ateş altına alındı.

SAVUNMA MEVZİLERİ YERLE BİR

Hava Kuvvetleri Komutanlığınca düzenlenen harekatla Arşak ve Dabık'ta bulunan 6 hedefe 6 bomba atıldı, terör örgütüne ait 2 savunma mevzisi, 3 komuta kontrol mevzisi ve bir verici anten imha edildi.

7 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Koalisyon güçleri ise Arşak ve Dabık'ta tespit edilen terör örgütüne ait hedeflere 8 hava harekatı düzenlendi. Harekatlarda 7 terörist etkisiz hale getirildi, 2 savunma mevzisi imha edildi.

Muhaliflere destek sağlayanpatlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından dün bir mayın ve 24 el yapımı patlayıcı imha edildi. Harekatın başlangıcından bugüne toplam 29 mayın ve bin 180 patlayıcı etkisiz hale getirildi.
Muhalif unsurlarca, harekatın başlangıcından bu yana yaklaşık bin 130 kilometrekare alanda kontrol sağlandı.

Ekleme Tarihi: 16 Eki 2016 11:44