Güncel Güncelleme Tarihi: 8 Eyl 2016 22:54

TUSKON Başkanı Rızanur Meral ve 114 firari için yakalama kararı

FETÖ'nün iş dünyasına yönelik soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan TUSKON Başkanı Rızanur Meral de dahil 114 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

TUSKON Başkanı Rızanur Meral ve 114 firari için yakalama kararı
FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı çıkarılan ancak adreslerinde bulunamayan, aralarında TUSKON Başkanı Rızanur Meral'in de bulunduğu 114 şüpheli hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

TUTUKLAMAYA YÖNELİK YAKALAMA KARARI

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı çıkarılan ancak adreslerinde bulunamayan, aralarında TUSKON Başkanı Rızanur Meral'in de bulunduğu 114 şüpheli hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

TÜM ARAMALARA RAĞMEN BULUNAMADI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcıvekili İsmail Uçar tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, haklarında gözaltı kararı bulunan aralarında TUSKON Başkanı Rızanur Meral ve TUSKON üye ve yöneticilerinin de bulunduğu şüpheliler, adreslerindeki tüm aramalara rağmen bulunamadı.

"SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜYE OLMAK"

Bunun üzerine harekete geçen savcılık, bu şüphelilerle ilgili "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" ve "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

Talebi değerlendiren nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini kabul ederek, 114 şüpheli hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

Söz konusu soruşturma kapsamında, gözaltına alınan aralarında Ömer Faruk Kavurmacı, Faruk Güllü'nün de bulunduğu 27 şüpheli "terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanmıştı. Yine aralarında Nejat Güllü'nün de bulunduğu 52 kişi ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştı.

Ekleme Tarihi: 8 Eyl 2016 22:54