Bilim ve Teknoloji Güncelleme Tarihi: 18 Ara 2016 22:50

Twitter'a canlı yayın özelliği geldi

Sosyal ağlardan Twitter kullanıcılar için yeni özelliğini duyurdu. Dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan olayları şimdi herkes yayınlayabilecek ve deneyimleyebilecek.

Twitter'a canlı yayın özelliği geldi

Twitter bugün, uygulamalarından artık direkt olarak canlı yayın yapılabileceğini duyurdu. Periscope tarafından desteklenen Twitter'da canlı video özelliği, insanların bir Tweet aracılığıyla günlük hayatlarından kesitleri veya önemli anlarını izleyicilerle paylaşabilmelerini sağlıyor.

İZLEYİCİLER YAYINCIYLA İLETİŞİME GEÇEBİLECEK

Periscope uygulamasının CEO'su Kayvon Beykpour konuyla ilgili: "Periscope'u geliştirmemizin sebebi insanlara canlı videoları izleyenlerle paylaşabilmelerini sağlayacak süper gücü vermek istememizdi. Bu özelliği direkt olarak Twitter'a getirmek çok önemli bir adım." yorumlarında bulundu. Twitter'ın hali hazırda insanların gerçek zamanlı neler yaşandığını görmek için girdiği bir yer olduğunu dile getiren Beykpour, bu gelişmeyle artık herkesin o an yaşanan bir olayı yayınlayabileceğini belirtti.

ANDROİD VE İOS'TA VAR

Twitter'daki canlı bir videonun izleyicileri, yayıncıyla yorum yapıp kalpler göndererek iletişime geçebilecek ve yayıncıya desteğini gösterebilecek. İçinde canlı yayın bulunan Tweet'ler Retweet edilebilecek, beğenilebilecek ve insanların Tweet paylaştığı her yerde paylaşılabilecek.

Twitter'daki herkes son Android ve iOS güncellemeleri ile canlı video oluşturup tweet edebilecek.

Ekleme Tarihi: 18 Ara 2016 22:50