Güncel Güncelleme Tarihi: 20 Ağu 2016 12:01

Ulaştırma Bakanı Arslan 3. Köprünün açılacağı tarihi açıkladı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ndeki çalışmalarla ilgili bilgi veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "26 Ağustos Cuma günü hizmete girecek" dedi.

Ulaştırma Bakanı Arslan 3. Köprünün açılacağı tarihi açıkladı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne ilişkin basın açıklaması yaptı. Bakan Arslan, 3. Köprünün 27 ayda bitirilmesi rekor olduğuna dikkat çekerek, "26 Ağustos Cuma günü hizmete girecek" dedi.

Köprünün geçiş ücretiyle ilgili soruya da yanıt veren Arslan, "Uluslararası bir proje olması hasebiyle piyasa şartları nedeniyle köprünün geçiş ücreti dolar endeksli olarak belirlenecek" şeklinde konuştu.

Bakan Arslan'ın açıklamasından satırbaşları;

"Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde Sona Doğru] 59 metre genişliğinde olan köprü dünyada bir ilk. Emisyon azalacak, çevreci bir proje olacak. 3. köprü İstanbul'un trafik yükünü alacak. 8,5 milyarlık bir projeyi ülkemize kazandırıyoruz. Bu projelerimizin ülkemize kazandırdığı çok büyük katkılar var.

"REKOR BİR SÜREDE BİTİRDİK"

Türkiye bu coğrafya üzerinde çok önemli bri köprü görevi görüyor. Eğer Türkiye bu köprü görevini böyle başarılı projelerle taçlandırırsa daha doğru olacaktır.Ülkemiz için çok önemli olan bir projeyi rekor bir sürede bitirdik.

BAYRAMDA ÜCRETSİZ Mİ OLACAK?

Eğer açılıştan bayrama kadar ücretsiz olsun dersek bu sürdürebilir bir şey değil. Ancak Cumhurbaşkanımız her zaman vatandaştan yana sürprizleri sever. Eğer böyle bir talimatları olursa bu çerçevede hareket ederiz biz de sizin gibi o gün Cumhurbaşkanımızın ağzından çıkan ifadeyle öğrenmiş olacağız.

"GEÇİŞ ÜCRETİ DOLAR ENDEKSLİ OLACAK"

Özellikle uluslararası bir proje olması hasebiyle piyasa şartları nedeniyle dolara endeksli bir çalışma hazırlamıştık. Köprünün geçiş ücreti dolar endeksli olarak belirlenecek."

Ekleme Tarihi: 20 Ağu 2016 12:01