Medya Güncelleme Tarihi: 3 Kas 2016 09:14

Ünlü tiyatrocu Gönül Ülkü Özcan hayatını kaybetti

Sanat dünyasını sarsan üzücü haber geldi. Ünlü tiyatro oyuncusu ve Gazanfer Özcan'ın eşi Gönül Ülkü Özcan 85 yaşında hayatını kaybetti.

Ünlü tiyatrocu Gönül Ülkü Özcan hayatını kaybetti
Tiyatrocu Gönül Ülkü Özcan 85 yaşında, İstanbul Silivri'deki evinde hayata gözlerini kapadı. Gönül Ülkü Özcan geçtiğimiz yıllarda vefat eden ünlü tiyatro sanaçısı Gazanfer Özcan'ın eşiydi.

"SİLİVRİ'DEKİ EVİNDE VEFAT ETTİ"

Özcan'ın torunu Tarık Ündüz, yaptığı açıklamada, Özcan'ın Silivri'deki evinde vefat ettiğini söyledi. Sanatçının ilerleyen yaşının verdiği sağlık sorunları olduğunu kaydeden Ündüz, "Bugün ne yazık ki akşam saatlerinde vefat haberini almış bulunuyoruz. Çok acı tabii. Dedemi daha önce kaybetmiştik. Orada buluştular herhalde. Nurlar içinde uyusun. Tabii çok üzüntülüyüz." ifadelerini kullandı.

GÖNÜL ÜLKÜ ÖZCAN KİMDİR?

Emine Gönül Ülkü Özcan 1931 yılında İstanbul Kadıköy'de dünyaya geldi.

Gönül Ülkü, küçük yaşta, ailesinin desteğiyle 1947 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü'ne girdi. 1962'de Gazanfer Özcan'la evlenene kadar Şehir Tiyatrolarında çalışan sanatçı, daha sonra eşiyle birlikte Gönül Ülkü - Gazanfer Özcan Tiyatrosu'nu kurdu. 2002 yılındaki rahatsızlığına kadar kendi tiyatrolarında çalıştı. 2003 yılında yeniden sahnelere dönen sanatçı, az sayıda sinema filminde de rol aldı. Kuruntu Ailesi adlı bir diziyi eşi ve kadrosuyla birlikte 16 yıl oynadılar.

Ekleme Tarihi: 3 Kas 2016 09:14