Yaşam Güncelleme Tarihi: 11 Eyl 2016 00:56

Valilik yasakladı halay çekmek hiç kolay olmayacak

Batman Valiliği, açık alanlarda düğün ve benzeri etkinliklerin yapılmasının yasaklandığını duyurdu.

Valilik yasakladı halay çekmek hiç kolay olmayacak
Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, halkın huzuruna, can ve mal emniyetine, milletin birlik ve beraberliğine kasteden, kamu düzeni ve bütünlüğünü tehdit eden terör eylemlerinin engellenmesi ve üzücü olayların yaşanmaması amacıyla yasaklama kararının alındığı bildirildi.

KAPALI ALANLARDA YAPILMASINA YÖNELİK KARAR ALINDIĞI BELİRTİLDİ

Açıklamada, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11. maddesinin C fıkrası uyarınca Batman'da mülki sınırları içerisinde alınan güvenlik tedbirleri kapsamında, açık alanlarda düğün ve benzeri etkinliklerin yapılmamasına, bu gibi işlere tahsis edilen ve diğer kapalı alanlarda yapılmasına yönelik karar alındığı belirtildi.

KOORDİNASYON İÇERİSİNDE HAREKET EDİLMESİ İSTENDİ

Düğün salonu olmayan ilçelerde konunun kaymakamlıklara bildirilmesi gerektiğine yer verilen açıklamada, ilçelerin yerleşim yerlerinde konunun kaymakamlarca değerlendirilerek kolluk kuvvetleri ile koordinasyon içerisinde hareket edilmesine istendi.

Valilikten yapılan açıklama şöyle:

Düğün salonları, otel ve özel organizasyon salonları ile kişilerin özel mülkiyetindeki işletme niteliği olmayan kapalı alanlarda yapılacak düğün ve benzeri etkinlikler için bağlı bulunduğu polis ve jandarma kuvvetlerine düğün sahibinin adı soyadı, iletişim bilgileri, etkinlik yapılacak yeri ve saatini gösterir dilekçe ile başvuru yapılmalıdır. Kapalı mekanlarını kullandıran kamu veya özel kurum ve kuruluşların özel güvenlik hizmetlerinden yararlanması ve kolluk birimleri ile irtibat içerisinde olmalıdır. Alınan kararların yerel görsel ve yazılı medya yoluyla, belediyeye ait anons araçları ile merkez ve köylerde muhtarlıklar tarafından halka duyurulmalıdır.

Ekleme Tarihi: 11 Eyl 2016 00:56