Medya Güncelleme Tarihi: 22 Eki 2016 11:09

Valilikten 16 yaşındaki Aleyna Tilki konserine yasak

16 yaşında sahneye çıkılır mı tartışmalarıyla gündeme gelen Aleyna Tilki'nin, bir gece kulübünde yapılması planlanan konseri İstanbul Valiliği tarafından yasaklandı.

Valilikten 16 yaşındaki Aleyna Tilki konserine yasak
'Cevapsız Çınlama' adlı şarkısı ile adını duyuran liseli Aleyna Tilki, 16 yaşında sahneye çıkılır mı tartışmalarının ortasında kalmıştı. Tartışmalar sürerken Aleyna Tilki'nin bir gece kulübünde konser vermesine valilikten izin çıkmadı. Tilki'nin dün akşam İstanbul'da bir gece kulübünde yapılması planlanan konseri iptal edildi.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN YASAK GELDİ

Posta Gazetesi'nden Hakan Kırarslan'ın haberine göre, ''Sınır konulmasından hiç hoşlanmam'' diyen Aleyna Tilki, dün akşam Beyoğlu'nda sahneye çıkacaktı. Ancak İstanbul Valiliği'nden son anda yasak geldi.

MEKANDAN AÇIKLAMA GELDİ

Mekan, konserin neden iptal edildiğini ise şu açıklamayla duyurdu: "21 Ekim Cuma Günü yapılması planlanan Aleyna Tilki konserimiz için İstanbul Valiliği Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü'ne (Etkinlik Müracaatı) sahneye çıkma izin belgesi için mekânımız tarafından başvuru yapılmıştır. Aleyna Tilki'nin gece kulübümüzde sahneye çıkması İstanbul Valiliği'nce uygun görülmemiştir. Bu sebeple Aleyna Tilki konserimizi gerçekleştiremeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunarız."

Aile Bakanlığı da geçen hafta Aleyna'nın ailesini uyarmıştı.

Ekleme Tarihi: 22 Eki 2016 11:09