Güncel Güncelleme Tarihi: 14 Eyl 2016 09:51

Van'daki patlama sonrası devlet yaraları sarsacağını açıkladı

AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, şehirde yaşanan patlamada zarar gören esnafın mağdur edilmeyeceğini, zararların devlet tarafından karşılanacağı müjdesini verdi.

Van'daki patlama sonrası devlet yaraları sarsacağını açıkladı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, milletvekili Beşir Atalay, AK Parti Van İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

"ZARARLAR DEVLET TARAFINDAN KARŞILANACAK"

Van'da yaşanan çatışmalar ve saldırılarla ilgili konuşan Atalay şunları söyledi:
"PKK lanet terör örgütüdür. Bu lanet onların üzerine olsun. Bunların Van'a güçleri yetmedi. Bunlar Van üzerinde büyük oyunlar oynadı, ancak çukur kazamadılar. Vanlılar buna izin vermediği için bunlarda huzur bozmak için çalışıyorlar. Daha önce emniyet müdürlüğümüz önünde bir patlama oldu. 2 sivil ve 2 polisimiz şehit oldu.

O iki sivil, evlerini geçindirmek için çalışan gençlerdi. Daha sonra Tendürek'te bir çatışma oldu ve çok sayıda şehidimiz oldu. Daha sonra dün yine AK Parti, polis noktası ve esnafımızın olduğu yerde bir patlama oldu. Ben tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyorum. Esnafımız orada büyük zararlar gördü. Valiliğimiz yine hasar tespitine başladı. İnşallah buradaki zararlar devlet tarafından karşılanacaktır. Bizde bunun için çalışıyoruz."

Ekleme Tarihi: 14 Eyl 2016 09:51