Güncel Güncelleme Tarihi: 12 Eyl 2016 13:55

Vicdansızlar Van'da Kurban Bayramı'nı kana buladılar

Van'da, AK Parti İl Başkanlığı ile Valilik arasındaki alanda bombalı araçla saldırı düzenlendi. Şiddetli patlamada 48 kişi yaralandı.

Vicdansızlar Van'da Kurban Bayramı'nı kana buladılar
PKK'lı teröristler Kurban Bayramı'nın ilk günü Van kent merkezinde bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Van Emniyet Müdürü Suat Ekici, "AK Parti İl Binası önündeki polis noktasına bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 2'si ağır 27 kişi yaralandı." bilgisini verdi.

Ancak yaralı sayısı saatler ilerledikçe yükseldi. Van Valiliği, bölücü terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü araçla gerçekleştirilen terör saldırısında 46'sı sivil, 2'si polis olmak üzere 48 kişinin yaralandığını açıkladı.

KENTİN EN İŞLEK MERKEZİ

Patlama saat 10.50'de halkın bayram sevincini yaşadığı kentin en merkezi yeri olan Beşyol Mevkii'nde meydana geldi. Van Valiliği'ne 200 metre uzaklıkta, işyerlerinin yoğun olduğu ve Ak Parti il binasının da bulunduğu yerdeki kulakları sağır eden patlamayla birlikte, ortalık savaş alanına döndü. Çok sayıda kişi yaralanırken, çevredeki binalar büyük hasar gördü, araçlar ve binalardan alevler yükseldi

İLK AÇIKLAMA AK PARTİLİ VEKİLDEN

AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk patlamada 11 kişinin yaralandığını ve durumlarının ağır olmadığını bildirdi; "Saldırı il başkanlığımıza dönük bir saldırı" dedi. Ancak yaralı sayısı zaman ilerledikçe önce 27'ye ardından 48'e yükseldi. Yaralılardan 2'si polis.

Bölgeye güvenlik güçleriyle, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla hastanelere taşınırken, itfaiye ekipleri ve TOMA'lar alevleri söndürdü.

Valilikten Açıklama 

Van Valisi İbrahim Taşyapan, patlamanın meydana geldiği bölgenin merkezi bir yer, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bir alan olduğunu belirterek, "Burada polis noktamız var. Terör mübarek bir bayram gününde çirkin yüzünü gösterdi. Terörü bir kez daha lanetliyorum. Yaralılarımızın tedavileri hastanelerde sürdürülüyor. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." dedi.
Güvenlik güçleri çevrede önlem alarak, patlamayı gerçekleştiren PKK'lı teröristlerin yakalanması için çalışma başlattı.

 

Ekleme Tarihi: 12 Eyl 2016 13:55