Dünya Güncelleme Tarihi: 30 Tem 2017 21:44

Vladimir Putin, 755 Amerikalı Diplomata kapıyı gösterdi

Rusya lideri Vladimir Putin, ABD'nin Rusya'ya karşı yeni yaptırım kararının ardından Rusya'daki 755 Amerikalı diplomatla ilişkilerin kesileceğini bildirdi.

Vladimir Putin, 755 Amerikalı Diplomata kapıyı gösterdi

Rusya Devlet Başkanı  Vladimir Putin,  Washington yönetiminin  Rusya'ya karşı yaptırım kararının ardından  Rusya'daki 755 Amerikalı diplomatla ilişkilerin kesileceğini bildirdi.

"HİÇBİR ŞEYİ CEVAPSIZ BIRAKMAYACAĞIZ"

Konuyla ilgili açıklama yapan  Putin, "Bir şeylerin değişmesi için uzun bir süre bekliyorduk. Durumun değişebileceğini umuyorduk. Ancak hiçbir şey değişmeyecek. Cevapsız bir şey bırakmayacağımızı göstermenin zamanı geldiğine karar verdim" dedi.

"755 DİPLOMAT FAALİYETLERİNE SON VERECEK"

ABD'nin  Rusya'daki diplomat sayısını da eleştiren  Putin "Diğer olası tetbirlere veya diplomatik kurumların çalışmaları bakımından bu sayının çok veya az olduğu konusuna gelince, bu rakam oldukça fazla. Çünkü binin üzerinde diplomat ve teknik görevli  Rusya'da çalıştı ve hala çalışıyor, bunların 755'inin ise faaliyetlerine son vermeleri gerekecek. Bu oldukça fazla" dedi.

SAYI 455'E DÜŞÜRÜLECEK

Öte yandan  ABD Kongresi geçtiğimiz günlerde  Moskova yönetimine karşı yaptırım uygulama kararı almıştı. Kararın ardından  Rusya  Dışişleri Bakanlığı, her iki yönetimde çalışan sayısının eşitlenerek, personel sayısının 455'e düşürüleceğini bildirmişti.

Ekleme Tarihi: 30 Tem 2017 21:44