Ekonomi Güncelleme Tarihi: 17 Ağu 2017 15:05

Yasal izin tarihi uzadı kart sahipleri rahat nefes aldı

BDDK tarafından alınan karar doğrultusunda bugün başlayacak olan kredi kartı düzenlemesi 31 Aralık tarihine kadar uzatıldı.

Yasal izin tarihi uzadı kart sahipleri rahat nefes aldı

Online alışveriş için müşteri onayı şart alınacak ve daha da önemlisi bu tarihten sonra kredi kartları artık online alışverişe kapalı olarak tüketiciye verilecek.

Bankaların online alışveriş için müşterilerden onay alması için son tarih olarak 17 Ağustos açıklanmıştı. Ancak BDDK'dan bugün yapılan açıklamayla, yarın dolacak olan bu süreç 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, banka kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi için kart hamilinin talebinin alınması şartı getirdiklerini ve bankalardan 17 Ağustos'a kadar bunun tamamlanmasını istediklerini hatırlatarak, 'e-ticarette herhangi bir yavaşlamaya sebebiyet vermemek için hem bankalarımızın görüşlerini hem de gelen taleplerini aldık ve kurul olarak bu süreyi 31 Aralık 2017'ye kadar uzattık.'  dedi.

Değişen tarihle birlikte kredi kartı ile internetten alışveriş dönemi 31 Aralık'ta sona erecek. Kredi kartı ile online alışveriş için 31 Aralık'tan sonra müşteri onayı gerekecek. Artık kredi kartları sanal alışverişe kapalı olarak verilecek. 

Ekleme Tarihi: 17 Ağu 2017 15:05