Ekonomi Güncelleme Tarihi: 1 Eyl 2016 11:58

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 7 ilçede konut fiyatlarını uçurdu

İstanbul Boğazı'na yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılmasıyla birlikte 7 ilçede konut fiyatları yükseldi ancak köprüye yakın sitelerin kimse yüzüne bakmıyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 7 ilçede konut fiyatlarını uçurdu
İstanbul Boğazı'na yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun açılmasıyla birlikte bölgedeki konut fiyatları da yükseldi. Köprüye yakın yerlerde ise konut fiyatları düştü.

FİYATLAR İKİYE KATLANDI, EVLER TÜKENDİ

Satılık konutların fiyatlarının 2 kat arttığını, kiralık evlerin ise tükendiğini belirten Gayrimenkul Danışmanı Leyla Portakal, "Müthiş bir talep patlaması yaşıyoruz. Fiyatları artmasına rağmen elimizde kiralık daire kalmadı ancak köprüye yakın yerlerin fiyatları maalesef düştü" dedi.

7 İLÇE ÖNE ÇIKTI

Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe ilçeleri köprü ve otoyol sayesinde ön plana çıktı. Köprüden biraz daha uzak köy ve semtlerde kiralık konutlar fiyat artışına rağmen tükenirken, köprüye yakın sitelerde satış yapılamadığı öğrenildi. Vatandaşların doğal ve sessizliği nedeniyle bu köyleri tercih ettikleri, bu yüzden köprüye yakın yerlerden konut satın almadıkları belirtildi.

"KİRASI 3 BİN LİRA OLAN YERLER, 6 BİN LİRA OLDU"

Gayrimenkul Danışmanı Leyla Portakal, "Müthiş bir talep patlaması yaşıyoruz. Hafta içi olmasına rağmen dün bir hayli kalabalıktı. Öncelikle kiralık daire elimizde hiç kalmadı, fiyatları müthiş arttı. Kirası 3 bin lira olan yerlerde 5-6 bin lira oldu. Bölgede hemen hemen kiralık daire sıkıntısı yaşıyoruz. Satılık konutların fiyatları arttı ve satılanlar da oluyor. Faizlerin düşmesi de alımları etkiledi." dedi.

KÖPRÜYE YAKIN YERLERDE FİYATLAR DÜŞTÜ

Portakal "Fakat köprüye yakın yerlerin fiyatları maalesef düştü. Orada kiralık ve hiç kullanılmamış çok güzel villalarımız vardı ama veremiyoruz. Çünkü köprüye yakın olan siteler tamamen bitti. Ne satılık olarak ne de kiralık olarak kimse yüzüne bakmıyor. Çünkü vatandaşlar, 'biz buraya doğal ve sessizlik için geliyoruz' dediler. O yüzden köprüye yakın yerler değerini kaybetti" diyerek gürültüye dikkat çekti.

Ekleme Tarihi: 1 Eyl 2016 11:58